На Волині, серед могутніх старезних лісів розкинулось Шацьке поозер'я. Щороку воно манить до себе туристів та залишає за собою відгомін приємних, теплих спогадів про Щацькі озера. 

Озеро Люцимир - одне із найголовніших озер Волинського поозер'я. Це озеро - чудове місце для тих, хто любить провести свій відпочинок на Шацьких озерах тихо, спокійно та з насолодою.  
Як і решта озер Волинського краю, Люцимир є озером карстового походження. Береги Люцимира переважно низькі, піщано-мулисті, а на східній ділянці – заболочені і торф'янисті. Майже повсюди берегова лінія плавна, лиш на південному боці вона порізана косами та невеликими затоками. Північний берег Люцимира високий та піщаний, а південний – низький.
Пляж озера Люцимир  переважно трав'яний, є кабінки для переодягання, лавиці для відпочинку, вбиральні та смітники.

Для гостей Шацького краю, зокрема тих, які вирішили провести вікенд біля Люцимира, є великий вибір житла, де можна зупинитись. Котеджі, садиби, приватний сектор, бази відпочинку - обирайте те, що вам до душі та приїжджайте й насолоджуйтесь відпочинком на Шацьких озерах. 

Люцимир - прекрасний вибір для тих, хто хоче відпочити, але і стане чудесним варіантом для тих, хто полюбляє тиху охоту - риболовлю. У озері Люцимир водяться такі представники підводного рибного сімейства:  щука, судак, плітка, краснопірка, окунь, йорж, карась сріблястий, в'юн, верховодка, лящ, лин, короп.  Часом можна зустріти й минька чи золотистого карася. Акліматизувались тут також вугор, карликовий сомик, амурський сазан, білий амур та строкатий товстолобик.

Озеро Люцимер славиться багатством водоплавних птахів. У великій кількості тут селиться великий норець, сіра гуска, крижень, червоноголова чернь, гоголь, звичайний мартин. Трохи рідше зустрічається лебідь-шипун, чирок-тріскунок, чубата чернь, лиска, сизий мартин та чорновола гагара.

Взимку озеро замерзає та стає прекрасним вибором для активного зимового відпочинку на Шацьких озерах. Ковзани, лижі, хокей, зимова риболовля - та це ще не цілий список того, чим ж зайнятись взимку на Люцимирі. А які ж чудові фото вийдуть біля Люцимира. Ви точно здивуєте своїх підписників чарівними кадрами  цього озера. Також не забуваймо й про традицію святкування Масляниці. Місцеві мешканці (шачани) збираються, влаштовують справжнє міні-містечко свята зі столами, на яких є досхочу млинців, різноманітних напоїв та інших смаколиків. Ну і звичайно ж спалювання головного атрибуту свята тут також є. 

А скільки ходить легенд про Люцимир... 
Ось і одна із них про походження назви Люцимира:
''Колись на північному березі озера височів замок князя – власника озера і володаря всіх навколишніх земель. Якось вельможа розіслав звістку, що йому потрібні люди, щоб зробити ремонт у палаці, викопати рів, добудувати оборонну стіну. За роботу пообіцяв хороші гроші. Працювати до князя найнялося дуже багато охочих. Коли дійшло до розрахунку, князь зі своїм військом вигнав усіх і не заплатив ні гроша. З того часу князя почали називати лицеміром. Нібито від цього слова й походить назва озера.''