Озеро Люцимер знаходиться на південний схід від смт. Шацьк. В Шацькому національному природному парку воно займає третє місце по площі після озер Світязь та Пулемець.Площа озера Люцимер складає 4,43 кв.км, довжина — 3075 м, ширина — 1875 м, максимальна глибина — 11,0 м, середня глибина — 4,4 м, об'єм води становить 19,5 тис.м.куб.
Озеро з'єднане штучними каналами з озерами Чорним Великим та Круглим. Берегова лінія плавна, крім південної частини, де вона порізана косами та невеликими затоками. Північний берег Люцимера високий, піщаний, південний-низький. 

Прибережна лінія озера Люцимер заростає. Вздовж узбережжя очерет і ситник. 
Як вже було сказано, озеро Люцимер є третім за величиною серед Шацьких озер, і володіє значним водозбором площею 32,8 км.кв. В межах його водозбору знаходиться озеро Чорне Велике, яке з'єднане з ним каналом, що впадає в західну частину озера Люцимер. Через цей канал в озеро Люцимер надходять дуже забруднені води з озера Чорне Велике. 

Озеро Люцимер славиться багатством водоплавних птахів. У великій кількості тут селиться великий норець, сіра гуска, крижень, червоноголова чернь, гоголь, звичайний мартин. Трохи рідше зустрічається лебідь-шипун, чирок-тріскунок, чубата чернь, лиска, сизий мартин та чорновола гагара.
Широко розповсюджені тут щука, судак, плотва, краснопірка, окунь, йорж, карась сріблястий, в'юн, верховодка, лящ, лин, короп. Дуже рідко зустрічається миньок та карась золотистий. Добре прижились в озері такі риби, як вугор, карликовий сомик, рідше можна зустріти сазана амурського, білого амура, строкатого товстолобика, які також добре акліматизувались тут.

На озері Люцимер добре розвинена рекреаційна діяльність. Озеро створює гарне місце для відпочинку жителям селища Шацьк, сусідніх сіл та міст області.