galery item
1 / 12
galery item
+8 фото
Озеро Острів'янське знаходиться на північний схід від озера Пулемецького. На його східному березі розташоване село Острів'я. Площа озера складає 2,57 га, довжина — 2250 м, ширина — 1450 м, максимальна глибина — З,8 м, середня глибина — 2,3 м, об'єм води становить 5,9 тис.м.куб.Берегова лінія водойми простягається на 9,3 км. 

В озері водяться щука, плотва, краснопірка, верховодка, лящ, лин, гірчак, карась, короп, в'юн, окунь, йорж. Добре прижились і збагатили іхтіофауну водойми такі акліматизовані види, як річковий вугор і канадський сомик, якого місцеві жителі називають «бичок». Канадський сомик масово розмножується в озері Острів'янському. Тут можна зустріти таких птахів, як великий норець, лебідь-шипун, крижень, чирок-тріскунок, червоноголова чернь, чубата чернь, лиска, звичайний мартин. 

Озеро Острів'янське, зокрема його східний берег, де розміщене село Острів'я, використовується в рекреаційних цілях. Воно створює приємне і затишне місце для відпочинку (купально-пляжний відпочинок, любительська рибна ловля) місцевих жителів з навколишніх сіл.