Пулемецьке озеро розміщене на північний захід від озера Світязь, між селами Пульмо і Пулемець. За площею водної поверхні і об'ємом води поступається тільки озеру Світязь. Довжина берегової лінії близько 16 км. Площа озера 1640 га, довжина 6,1 км, ширина — 3,5 км, максимальна глибина — 19,2 м, середня — 4,1 м. Берегова лінія озера слаборозчленована. Південні і північно-західні береги піщані, припідняті на 5-6 м над рівнем води. 

Живиться озеро підземними водами, а також атмосферними опадами і поверхневим стоком. Пулемецьке озеро відзначається багатством водо-плаваючих птахів. Тут гніздяться при перельотах: великий норець, лебіль-шипун, сіра гуска, крижень, чирок-тріскунок, червоноголова чернь, гоголь, лиска, сріблястий мартин, чорновола гагара. 

Озеро Пулемецьке відноситься до озер лящового типу. Широко розповсюджені тут щука, плотва, краснопірка, карась, в'юн і лин. Рідко можна побачити сома. В озері є вид-вселенці — це чудський сиг (в народі його називають ріпус), вугор, карликовий сомик та судак. Озеро багате на рибу, всього тут, нараховується близько 21 виду риб. Озеро використовується в рекреаційних цілях. Воно створює приємне і затишне місце для відпочинку людей, які тут мешкають, і які приїздять сюди з навколишніх сіл, міст та сусідньої держави — Білорусі.