Гряда - прекрасний куточок Волинського поозер'я. Урочище розкинулось з північної сторони славнозвісного Світязя.
Ще кілька років тому всі вважали це місце центром нічних тусовок, та останнім часом все змінилось й Гряда перетворилась у затишний куточок для закоханих пар, сімей чи компаній друзів. 
Звичайно ж нічні дискотеки тут залишилися й до тепер, але їх менше, та ми гарантуємо, що це не проблема, адже весело провести час можна будь-де, головне підібрати свою компанію.

Урочище Гряда підходить найкраще для літнього відпочинку. Озеро, піщаний пляж, різноманітні розваги та дискотеки, таке тут в більшості тільки влітку. 

На території урочища є вдосталь кафе, ресторанчиків, де можна смачненько поїсти. Також по центральній вулиці Гряди є базарчик, де можна придбати все необхідне для вашого відпочинку. 

Центральний пляж на Гряді піщаний, там знаходяться переодягальні, лавочки, гойдалки. Вздовж берега розташовані атракціони. Вони тут на будь-який смак. Гірки, батути, ігрові кімнатки тощо. 

Якщо ви є прихильником активного відпочинку, сумувати вам тут теж не доведеться. До ваших послуг різноманітні екскурсії, вело- та сафарі прогулянки, занурення з аквалангом.
Якщо ж ви надаєте перевагу перебуваню на самоті, тоді гарним варіантом стане прогулянка лісом. Тут ви зможете відчути глибоке поєднання з природою, а прогулюючись стежками можна знайти ще й грибочки та лісові ягоди, якими можна поласувати.

Ну і куди ж без риболовлі? Безліч видів риби знайшли собі прихисток у водах Світязя, які місцеві та відпочиваючі ловлять на свій гачок. Вудити можна на човнах (їх можна орендувати) або із містків на березі озера. Якщо ви приїхали із власними вудками та іншим рибацьким спорядженням - це круто. А якщо ж ні, не слід засмучуватись, адже це все можна придбати у сусідніх селах.

Коли сонце уже сідає за горизонт, на Гряді розпочинається зовсім інше життя - протилежне до того, що можна побачити вдень. Яскраве різнобарвне світло, гучна музика, сміх та спів людей - ось вона ''інша - нічна Гряда''. 

Сучасна молодь полюбляє відпочивати активно, тому найчастіше віддають перевагу нічним клубам, кафе, барам й вечіркам. 
Популярним закладом на Гряді є клуб ''Одісей''. Тут ви можете не тільки потанцювати під гучну круту музику, а ще й зіграти більярд чи замовити караоке. 

Як багатьом відомо, саме тут, на Гряді, проходять різноманітні музичні фестивалі.  Щорічно в урочищі проходив Joker Fest – масштабний фестиваль європейського рівня. Він збирав любителів електронної танцювальної музики. Триває цей фестиваль три дні поблизу озера Світязь. Кожен такий захід збирає нереальну кількість людей. Тому після того як ви побуваєте на Joker Fest, повірте, буде що згадати. 

Щодо житла, на Гряді місце буде кожному. Тут побудовані бази відпочинку, котеджі, садиби, які щороку приймать гостей з України та сусіднх держав. Велика кількуість будівель розташовані на березі озера. Більшість з них мають альтанки, мангали, дитячі майданчики та все інше, що потрібно для комфортого відпочинку.

Також на території урочища є і наметове містечко. Відпочинок у наметах, дає чудову можливість з'єднатись по-максимуму з природою та гарантує міцний здоровий сон на свіжому повітрі.