Просто уявіть... Величезне озеро з прозорою водою, яка змінює свій колір від бірюзової до темно-зеленої, як на фото з Мальдів. Понад береговою лінією на хвилях колихаються, ніби танцюють вальс, прив'язані дерев'яні човни місцевих жителів. Чиста водичка плавно переходть у голубінь неба, яке вкрите пухнастими хмаринками. А сонечко світить та виблискує дзеркально у воді, створюючи нереальну атмосферу естетики, неперевершеності та спокою.. І ні, це не якась там картинка з пінтересту... Це головна перлинка Шацького краю - озеро Світязь.

Світязь - всім відоме озеро, яке розкинулось у Волині, поблизу Шацька. Це надзвичайно красиве творіння природи шацького краю, яке часто називають ''Українським Байкалом''. Адже вода його чиста та прозора. Щороку тисячі туристів з різних куточків України приїздять сюди заради відпочинку та незабутніх емоцій. А ще слід зазначити, що у складі води містяться срібло та гліцерин, що несе позитивний характер для оздоровлення організму. А ще є місця з цілющою блакитною глиною, яку не може оминути ніхто. Після неї шкіра стає ніжною, гладенькою, ніби після походів до косметолога.  

У Світязя є якась дивовижна приваблива сила. Слід увійти до його кришталевої води, як душа наповнюється світлою радістю. Майже уздовж всієї берегової смуги озера ростуть ліси. У літній час тут можна удосталь надихатися повітрям, напоєним ароматом хвої , назбирати чорниці, ожини, грибів. Такого задоволення не має жоден, хто звик відпочивати на морському узбережжі.  Але і сам Світязь чимось схожий на море. 

Найбільша глибина — 58,4 м, а середня — 6,9 м. У вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти. 
Світязь є одним з найбільших озер в Україні. Площа його водної поверхні становить близько 40 000 квадратних метрів. 
Утворення цього природного гіганта відбулося, як результат довготривалого впливу артезіанських вод і найдавнішого льодовика.
Серед особливостей Світязя є його острів, який наразі перебуває під наглядом працівників Шацького національного природного парку. Зараз острів є лишень тільки одним з напрямків для водних екскурсій туристів на човнах, байдарках чи катамаранах.

У водах Світязя  знайшли комфортне місце  проживання безліч видів риб. Тут зустрічаються сом, лящ, карась, судак, щука й окуні. Найбільш затребуваним делікатесом з цього озера є вугор.  
Світязь знаходиться в складі Шацьких озер, що прикрашають лісові масиви Західного Полісся. 

Тут побудовані бази відпочинку і санаторії, готелі, табори. Ну а саме озеро, завдяки своєму розташуванню, естетичній цінності і колориту є популярним серед туристів.
Відпочиваючи тут, гості можуть посмакувати знаменитими світязькими пончиками, рибкою та іншими ласощами місцевих господинь.  

В день, коли сонце стоїть високо у небі, люди проводять багато часу купаючись у водоймах, чи засмагаючи на пляжі. А от тільки-но починає сутеніти, всі швиденько збираються та прямують на берег Світязя, адже майже по всій береговій лінії озера, розкинулись нічні клуби, кафешки та бунгала, де завжди грає гучно музика та долунає людський сміх і спів. А ще, на заході сонця, можна зробити казкові фото, які точно зачарують усіх.