Волинь - найкраще місце для незабутнього відпочинку на лоні озерної природи, а Шацькі озера прекрасні і дивовижні. 
Тим, хто полюбляє тихий сімейний відпочинок варто звернути увагу на озеро Згоранське. У цій місцевості проживає лише близько півтори тисячі осіб, тому тут завжди спокійно. Навкруги чутно лише спів птахів, шум лісу та плескіт хвиль.

Згоранське розташоване на території села Згорани. Нині це Ковельський район. Про цю місцину ходить доволі багато легенд. 
Подейкують, що на цьому місці був густий ліс, який загорівся від блискавки. З часом на згарищі утворилося озеро і сюди прийшли люди «згоренці». І саме від них походитьназва села.

В наш час Згорани є пунктом відпочинку туристів з різних куточків україни, а то й із сусідніх держав.

Для того, щоб насолодитись відпочинком – одного дня вам буде недостатньо, тому краще заздалегідь подумати про житло. 
Місцеві попіклувались про гостей та пропонують різні варіанти помешкання. У Згоранах кожен може винайняти житло.Тут є доволі багато садиб, котеджів, окремих будиночків чи номерів. А ціни на проживання є нижчими, ніж, наприклад, на Шацьких озерах. Все на будь-який смак та гаманець, як кажуть. А якщо ж ви бажаєте відпочити на повну, зблизитись з природою, тоді для вас є чудовий варіант – жити в наметі поблизу озера.

На Згоранське найкраще приїжати влітку. Світить сонечко, повіває легенький вітерець. Чудова погода, щоб відпочити на березі озера. Пляж на Згоранському піщаний; є переодягальні, лавочки, кілька альтанок.
Водних атракціонів для дітей, на жаль, тут зовсім мало, у порівнянні з Шацькими озерами. Але це не проблема, не менш захоплюючим заняттям є будівництво замків з піску. Також є величезний майданчик, де малеча і дорослі полюбляють грати у футбол.

Як правило при березі місцеві прив'язують свої човни, які зазвичай можна орендувати за символічну плату та відчути себе дослідником водяної поверхні Згоранського. 

В озері водиться безліч видів риби. Тому, вудки в руки і гайда рибалити. 
А для тих хто не є прихильником витягання риби з водоймища, хорошим варіантом стане прогулянка лісом. Також жителі Згоран пропонують велопрогулянки, під час яких ви зможете полюбуватись лісовими пейзажами та зробити неабияку розминочку ногам. Під час прогулянки лісом ви зможете не тільки провести час, дихаючи свіжим повітрям, а й назбирати досхочу грибів та ягід, але слід пам'ятати про безпеку та брати тільки їстивні. 

Якщо вам випала нагода приїхати на відпочинок до Згоранського в період Зелених свят, зокрема Івана Купала, тоді вам дуже пощастило. Місцеві дотримуються усіх традицій цього свята, та влаштовують незабутнє святкування. Велике вогнище, вінки на воді, хороводи, сватання, танці, ігри, конкурси - і це ще не повний список того, що чекає вас у Згоранах в ніч на Івана Купала. 

Взимку тут теж буде чим зайнятись. 
Вода в озері, як і більшість водойм, вкривається льодом та з кожним морозним днем крига стає все міцнішою. 
Для малечі та і дорослих це є модлиістю покататись на ковзанах. Слід згадати і за святкування Водохреща та Масляної. Під час їх проведення тут дотримуються всіх традицій, що робить ці свята ще цікавішими та атмосфернішими.